"Szkocja nie tylko w liczbach"

W ramach realizacji Programu Power KA1 w naszej szkole 26 lutego odbyły się zajęcia dla chętnych uczniów z klas piątych i szóstych, pokazujące Szkocję - jedną z czterech krain Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Północnej Irlandii.

Uczniowie mieli możliwość zapoznać się ze szkocką kulturą, jej symbolami narodowymi, odkryciami dokonanymi przez Szkotów przy dźwiękach szkockich dud. Po zakończonej prezentacji, prowadzonej przez p. Beatę Radecką i p. Annę Latoszek, wszyscy uczniowie chętnie wzięli udział w quizie pt. „Szkocja nie tylko w liczbach”. W pytaniach wykorzystano metodę CLIL. Uczniowie nie tylko musieli wykazać się wiedzą na temat Szkocji, ale zaprezentować dane liczbowe w języku angielskim. Rywalizacja była bardzo wyrównana i trudno było wyłonić zwycięzcę konkursu.