FERS SCH

LOGO

Szkoła Podstawowa nr 31 im. Orła Białego uzyskała dotację z Unii Europejskiej na projekt
„Włączanie i różnorodność przez sztukę-Inclusion and diversity through art”.

Projekt realizujemy, aby wzmocnić europejski potencjał i wprowadzić innowacyjne metody nauczania i pracy z dziećmi z SPE w naszej placówce.

W projekcie planujemy przeszkolić 22 nauczycieli różnych przedmiotów w zakresie edukacji włączającej na kursach w Irlandii (4 osoby) i na Cyprze (14 nauczycieli) oraz wysłać  4 pedagogów na obserwację pracy do szkoły w Finlandii.

Cele projektu to:

- Poznanie metod pracy w wielokulturowej klasie, sposobów udzielania wsparcia edukacyjnego oraz psychologicznego zwłaszcza w sytuacjach związanych z konfliktami na tle narodowościowym;

- Wspieranie wszechstronnego rozwoju dziecka znajdującego się w trudnej sytuacji życiowej poprzez działalność artystyczną;

- Wzrost kompetencji lingwistycznych, społecznych, organizacyjnych, komunikacyjnych, naukowo-technicznych, świadomości i ekspresji kulturowej, obywatelskich, cyfrowych, inicjatywy
i przedsiębiorczości;

- Rozwój interkulturowości, tolerancji, akceptacji oraz ciekawości innych kultur w różnych grupach wiekowych co przełoży się na wzbogacenie kulturowe całej szkoły;

- Poszerzanie europejskiego obszaru szkoły oraz wymiana międzynarodowych doświadczeń i dzięki temu wykształcenie ucznia - Europejczyka, otwartego na międzynarodowe doświadczenia.

Z projektu skorzystają wszyscy pracownicy szkoły uczestnicząc w szkoleniowych radach pedagogicznych, które przedstawią efekty wiedzy zdobytej na kursach szkoleniowych i obserwacji pracy uczestników projektu.

Efektem projektu będzie europejska szkoła na miarę XXI wieku.

#FunduszeUE    #FunduszeEuropejskie

Wartość projektu: 182 330,22 PLN