Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych 2019

W dniach 12- 15 listopada 2019r. w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych, biblioteka szkolna gościła uczniów klas I- III. Spotkania doskonale wpisują się realizowane w szkole programy:

- Power KA1

- Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa.

Uczniowie klas III wzięli udział w zajęciach „O bibliotece i baśniach po… angielsku”. Podczas zajęć rozwijane były kompetencje językowe. Uczniowie poprzez zabawę, ćwiczenia, utrwalali słownictwo związane z biblioteką w języku angielskim. W trakcie trwania zajęć korzystali ze słowników polsko-angielskich.

Uczniowie klas I- II brali udział w „Baśniowym Kole Fortuny” a także musieli wcielić się w rolę Kopciuszka i oddzielić kaszę od fasoli. Wszystkie dzieci odgadywały także bajkowe zagadki, które sprawdziły ich znajomość bohaterów baśni i bajek. Dzieci przypomniały regulamin biblioteki oraz  dowiedziały  się, jak należy dbać o książki i czego nie wolno robić.

Spotkanie przebiegło w radosnej i przyjaznej atmosferze.

W trakcie zajęć uczniowie rozwijali następujące kompetencje kluczowe:

-Porozumiewanie się w językach obcych

-Kompetencje czytelnicze

-Umiejętność uczenia się

-Kompetencje społeczne i obywatelskie.