Zaproszenie

Zumba

Kamila Kwandrans                                                                            Częstochowa 24.04.2024r.

tel: 512-102-951

Zaproszenie

Z przyjemnością chciałabym zaprosić SP31 w Częstochowie na akcję „#tańczMY Częstochowa”, która odbędzie się 28.04.2024r. tj. niedziela o godzinie 16:00 na Placu Biegańskiego. Akcja będzie polegała na tańczeniu ZUMBY przez godzinę. W tym czasie jako piosenka po rozgrzewce będzie taka, która jest charakterystyczna dla tego wydarzenia. Będzie nagrywana.

Czym jest akcja #tańczMY ?

W roku 2024 Narodowy Instytut Tańca i Muzyki organizuje akcję „tańczMY” po raz szósty. To inicjatywa, która łączy pasjonatów tańca – zawodowców i amatorów - realizowana jest podczas świętowania z okazji Międzynarodowego Dnia Tańca, który obchodzony jest w kwietniu.

Celem wydarzenia jest zrzeszenie środowiska tanecznego, aktywizacja społeczeństwa, promocja zdrowego, trzeźwego i aktywnego stylu życia, integracja mieszkańców i przybyłych gości, a także promocja miasta. Ważne jest, aby odbyło się to w czasie Międzynarodowego Dnia Tańca.

Ogólnopolska akcja #tańczMy organizowana przez Narodowy Instytut Muzyki i tańca trwa zwykle
2 tygodnie. W jej ramach odbywa się wiele wydarzeń w całej Polsce. W 2022r. było ich 140. Do #tańczMY włączają się szkoły, uczelnie wyższe, zespoły taneczne, domy kultury, fundacje, stowarzyszenia, twórcy indywidualni oraz tak uznane instytucje. Udział oznacza zorganizowanie dowolnego wydarzenia tanecznego: spektaklu, lekcji, warsztatów, pokazów czy performance’ów
w trakcie trwania akcji. Przez dwa tygodnie polscy pasjonaci tańca celebrują tę formę sztuki, czerpiąc radość z łączenia środowisk tanecznych i pokonywania barier kulturowych czy poglądowych przy pomocy uniwersalnego języka tańca.
W ten sposób cała Polska pokazuje, jak ważny w życiu każdego człowieka jest taniec, bez względu na wiek, stopień profesjonalizacji czy miejsce zamieszkania.

W Częstochowie akcja #tańczMY odbędzie się 28 kwietnia 2024r., tj. w niedzielę. To będzie 2. edycja w Częstochowie, w 2023r. odbyła się pierwsza. Polegała będzie na tańczeniu ZUMBA®Fitness przez godzinę na Placu Biegańskiego. W trakcie tej godziny nagrana będzie charakterystyczna dla tej akcji piosenka „Better When Im Dancing” Meghan Trainor. Propozycja jest taka, aby uczestnicy wydarzenia założyli kolorowe koszulki i zabrali ze sobą chusty/chustki
w odpowiednim dla koszulki kolorze, które będą użyte podczas nagrania. Cała godzina ZUMBA®Fitness prowadzona będzie przez licencjonowaną instruktorkę z Częstochowy Kamilę Kwandrans wraz z innymi instruktorami, z poza Częstochowy również.

Pozdrawiam, Kamila Kwandrans