PASOWANIE NA CZYTELNIKA

Biblioteka szkolna jak co roku przygotowała uroczystość Pasowania na Czytelnika dla klas pierwszych! Uczniowie zapoznali się z regulaminem wypożyczeń oraz zasadami obowiązującymi w bibliotece. Pierwszoklasiści zaznajomili się z układem biblioteki i rozmieszczeniem książek. Zaprezentowany został sposób wypożyczeń w systemie MOL NET+.

Wszyscy wyśmienicie bawili się także przy rozwiązywaniu zagadek nawiązujących do książek. Następnie uczniowie złożyli uroczyste przyrzeczenie, że będą kochać i szanować książki, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika. Na zakończenie uroczystości pierwszoklasiści otrzymali pamiątkowe dyplomy i zakładki do książek. Teraz każdy z uczniów mógł już samodzielnie wypożyczyć swoją pierwszą książkę!