SZKOLNY KONKURS MATEMATYCZNY „ZADANIE TYGODNIA” DLA UCZNIÓW KLAS CZWARTYCH

Od 19 lutego 2024r. rozpocznie się szkolny konkurs matematyczny
dla uczniów klas czwartych „Zadanie tygodnia”.

W każdy poniedziałek od 19.02.2024r. do 13.05.2024r. nauczyciel matematyki przekazuje osobom chętnym jedno zadanie, które należy w domu samodzielnie rozwiązać i rozwiązanie oddać nauczycielowi matematyki na podpisanej kartce w ciągu tygodnia (do następnego poniedziałku włącznie). Treść zadania jest  również w dzienniku elektronicznym.

Po terminie prace nie są  przyjmowane. Uczeń musi pamiętać o cotygodniowym pobraniu treści zadania. Rozwiązanie powinno być zaprezentowane w sposób czytelny, estetyczny i przedstawiać: tok rozumowania, wszystkie niezbędne obliczenia i odpowiedź. Konkurs zostanie rozstrzygnięty w maju. Będzie brana pod uwagę ilość poprawnie rozwiązanych zadań oraz sposób prezentacji rozwiązania.

Nauczyciel matematyki

Alicja Miedzińska