AKTYWNA TABLICA

AKTYWNA TABLICA w SZKOLE PODSTAWOWEJ nr 31
im. ORŁA BIAŁEGO W CZĘSTOCHOWIE
2021- 2024

Nasza szkoła w 2023 roku  z sukcesem przystąpiła do realizowanego przez Ministerstwo Edukacji i Nauki rządowego  programu rozwijania szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych „Aktywna tablica” na lata 2020-2024.

Ponieważ jesteśmy szkołą podstawową, w której uczą się uczniowie ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, w ramach projektu chcieliśmy doposażyć naszą placówkę w narzędzia i pomoce, które będą przeznaczone do pracy z nimi. Aby urozmaicić przekaz dydaktyczny dobraliśmy takie pomoce, narzędzia terapeutyczne i programy, które pozwolą uczniom najbardziej efektywnie, trwale w dostosowany sposób do ich aktualnych możliwości przyswajać informacje.

Zakupione z programu Aktywna Tablica pomoce pozwolą nam na korzystanie z nich  w codziennej pracy, terapii psychoneurologicznej dla uczniów z zaburzeniami uwagi i koncentracji,
z niepełnosprawnością intelektualną, dyskalkulią i  dysleksją. Posłużą również do prowadzenia terapii logopedycznej, będą wspomagać rozwój procesów komunikacji i kompetencji społeczno-emocjonalnych zwłaszcza w pracy z uczniami z autyzmem oraz zespołem Aspergera.
Unowocześnimy także pracę z uczniami niedowidzącymi i niedosłyszącymi. Zakupiliśmy pomoce dydaktyczne i narzędzia do terapii wraz z laptopami, które  zostaną zastosowane do terapii i kształcenia uczniów z SPE, co pozwoli na pełne wykorzystanie możliwości płynących z TIK w edukacji (adekwatna do indywidualnych potrzeb wysoka jakość kształcenia, która umożliwi dzieciom z SPE wyrównanie szans edukacyjnych). Będą one wykorzystywane na zajęciach grupowych oraz specjalistycznych- indywidualnych.

Dzięki wsparciu Organu Prowadzącego szkołę (Urząd Miasta Częstochowy) mogliśmy wykorzystać pełną pulę środków finansowych na zakup w/w pomocy- 43750zł.

Pomoce, które zakupiliśmy przedstawiamy na poniższych zdjęciach:

Aktywna Tablica

Ekran

Więcej na temat programu można dowiedzieć się na stronie: