DeAnglish- innowacyjne zajęcia nauki języków.

Znajomość języków obcych w dzisiejszych czasach jest niezwykle przydatna i ma wiele zalet. Jest przede wszystkim doskonałym treningiem dla naszego mózgu. Nauka języków otwiera również okno na świat i poszerza horyzonty, umożliwia poznanie i zrozumienie innych kultur, zawieranie znajomości z osobami z różnych zakątków świata, a także daje dużo większy dostęp do zasobów wiedzy z różnych dziedzin i kultury.
Uczniowie klasy 7 D cały rok szkolny biorą udział w innowacyjnym programie nauki języków. Głównym celem tej innowacji jest nauka języka niemieckiego przy użyciu języka angielskiego, ponadto uczniowie pracują techniką Jigsaw Strategy. Jigsaw to strategia uczenia się opartego na współpracy, która umożliwia każdemu uczniowi stanie się ekspertem w określonym temacie, poprzez komunikację i dyskusję z innymi osobami. Celem jest stworzenie uczniom możliwości bycia nauczycielami, zbudowanie pewności siebie i odpowiedzialności oraz współpraca z innymi osobami w celu wypracowania głównych idei.

Uczniowie z każdej grupy mają swój własny temat, a następnie przedstawiają go w j. angielskim i niemieckim innym grupom.

Tematem przewodnim była rodzina. Trzy grupy pracowały nad przydzielonymi im zadaniami:
• opracowanie słowniczka angielsko- niemiecko- polskiego z członkami rodziny
• przetłumaczeniem na dwa języki opisu członków rodziny
• opis siebie w dwóch językach.

Uczniom klasy 7d dziękujemy za obecność i zaangażowanie.

Szkolnymi koordynatorkami innowacji są:

p. Justyna Czyż- j. angielski

p.  Edyta Półtorak-j. niemiecki