Psia lekcja – program edukacyjny o bezpieczeństwie dzieci i psów.

Stowarzyszenie Zwierzęta Ludziom

W roku szkolnym 2023 / 2024 nasza świetlica przystąpiła

do Programu edukacyjnego o bezpieczeństwie dzieci i psów.

Psia lekcja to program edukacyjny Stowarzyszenia Zwierzęta Ludziom, skierowany do przedszkoli , szkół podstawowych oraz placówek oświatowych.

Uczestnicząc w programie dzieci otrzymają podstawową wiedzę z obszaru potrzeb psa, sposobów komunikacji oraz tego, jak można pomagać innym. Zdobytą wiedzę będą mogli wykorzystać w działaniu.

„Psia lekcja” to cykl zajęć, które wprowadzają uczniów w zagadnienia opieki nad psami, komunikacji oraz o tym jak zachowywać się bezpiecznie przy psie.

W poniedziałek 9.10. 2023r. uczniowie świetlicy uczestniczyli w „Śniadaniu z Hultajem” było to pierwsze spotkanie on – line w ramach programu „Psia lekcja”. Podczas poniedziałkowego spotkania dzieci poznały dwa przeurocze psy – Morkę i Hultaja. Dowiedzieli się jakie sztuczki wykonują psy, gdy odwiedzają chore dzieci w szpitalu.