Sprawozdanie z realizacji programu edukacyjnego " Akademia Bezpiecznego Puchatka"

W roku szkolnym 2022/2023 klasy pierwsze
brały udział w X IV edycji programu edukacyjnego Akademia Bezpiecznego Puchatka.

Program Akademia Bezpiecznego Puchatka to ogólnopolski program edukacyjny skierowany do uczniów klas pierwszych szkół podstawowych, obejmujący tematykę związaną z bezpieczeństwem dzieci w czterech sferach: na drodze, w domu, w szkole oraz w Intenternecie.

Zajęcia dla dzieci były  ciekawą przygodą w której poznały Edka Kredka - nauczyciela od bezpieczeństwa w szkole oraz na wycieczce. Tworząc koło bezpieczeństwa dzieci utrwaliły numery alarmowe, zasady kulturalnego oraz bezpiecznego zachowywania się na wycieczce oraz w szkole.  Sygnałek pomógł im przyswoić zasady ruchu drogowego w tym pojęć: droga, chodnik, pobocze, sygnalizacja świetlna. Lucek - Klucek towarzyszył dzieciom w utrwalaniu zasad bezpieczeństwa w domu podczas nieobecności rodziców. Klawik pomógł przyswoić wiedzę z zakresu bezpiecznego korzystania z Interentu, a Serdeczniak towarzyszył im kiedy omawiane były emocje, ich hobby czy kiedy wskazywali swoje mocne i słabe strony. Uczniowie wiedzę i umiejętności związane z bezpieczeństwem zdobywali również poprzez oglądanie krótkich filmików edukacyjnych, działania praktyczne, obserwację i rysunków. Swoją wiedzę sprawdziły rozwiązując na koniec programu ogólnopolski test.

Szkolny koordynator Małgorzata Marlińska