Sprawozdanie z realizacji programu „Kubusiowi Przyjaciele Natury”

w Szkole Podstawowej nr 31 im. Orła Białego w Częstochowie w roku szkolnym 2022/2023

CERTYFIKAT

W roku szkolnym 2022/2023 w Szkole Podstawowej nr 31  ogólnopolski program edukacyjny  „Kubusiowi Przyjaciele Natury” realizowało 160 uczniów z klas 2 i 3. Uczniowie każdej z klas uczestniczyli w min. dwóch zajęciach przeprowadzonych według scenariuszy dostępnych na stronie programu.

Misja szkoła. Na tropie zmian klimatycznych

Misja dom. Na tropie ekonawyków

Misja szkoła. Na tropie mądrych zakupów i życia w zgodzie w naturze

Program umożliwił uczniom utrwalenie oraz przyswojenie nowych wiadomości z zakresu ochrony środowiska, szacunku do otaczającej nas przyrody oraz zdrowego trybu życia. Zajęcia swoich klasach przeprowadzili wychowawcy.

Uczniowie oglądali filmy edukacyjne, śpiewali piosenki . Dużym zainteresowaniem cieszyły się gry edukacyjne, w które dzieci mogły grać nie tylko w szkole ale i w domu.

Uczniowie klasy 3b wzięli udział w konkursie plastycznym „Jestem Kubusiowym Przyjacielem Natury”

Szkolny koordynator programu