Rozstrzygnięcie II Wojewódzkiego konkursu literacko-multimedialnego „Z Orłem Białym przez wieki”

24 kwietnia 2023r. w siedzibie Regionalnego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli „WOM” w Częstochowie

nastąpiło rozstrzygnięcie

Konkurs przeznaczony był dla uczniów klas siódmych i ósmych szkół podstawowych województwa śląskiego.

Zadaniem uczestników było stworzenie opowiadania, przedstawionego za pomocą prezentacji multimedialnej, związanego ze swoim regionem, nawiązującego m.in. do realnych wydarzeń, miejsc, postaci.

Najważniejszymi celami konkursu było: promowanie i rozwijanie patriotyzmu, zainteresowanie regionem, rozwijanie wyobraźni, wrażliwości i umiejętności artystycznej wypowiedzi, doskonalenie umiejętności językowych i kompetencji cyfrowych oraz zachęcenie młodzieży do aktywności twórczej.

Komisja konkursowa w składzie:

1. Barbara Kosta – przewodnicząca komisji, lektor Uniwersyteckiego Centrum Kształcenia Ustawicznego przy Uniwersytecie Humanistyczno-Przyrodniczym im. Jana Długosza w Częstochowie,

2. dr Daria Jekiel – nauczyciel języka polskiego Szkoły Podstawowej nr 30 im. por. Michała Brzeskiego w Częstochowie,

3. Justyna Tokarz – nauczyciel informatyki Szkoły Podstawowej nr 49 im. Janusza Kusocińskiego w Częstochowie

dokonała oceny prac.

Ze względu na wysoki poziom prac Jury postanowiło przyznać tytuł laureata następującym uczniom:

- Aleksander Wąsowicz – Szkoła Podstawowa nr 48 im. Armii Krajowej w Częstochowie,

- Jakub Lipski – Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 6 w Częstochowie,

- Jakub Rymkiewicz – Szkoła Podstawowa nr 31 im. Orła Białego w Częstochowie,

- Hanna Śliwiak – Szkoła Podstawowa nr 31 im. Orła Białego w Częstochowie,

- Jakub Liberda – Społeczna Językowa Szkoła Podstawowa nr 1  im. ks. Jana Twardowskiego w Częstochowie,

- Konrad Madys – Szkoła Podstawowa nr 50 im. gen. Władysława Sikorskiego w Częstochowie.

Wyróżnienia otrzymali:

- Natalia Ganiek – Szkoła Podstawowa nr 3 w Żorach,

- Michał Banaszczyk – Szkoła Podstawowa nr 31 im. Orła Białego w Częstochowie.

Serdecznie gratulujemy!!!

Organizatorzy konkursu