Zakup książek w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Miło Nam poinformować, że nasza szkoła w bieżącym roku szkolnym zakupiła książki do biblioteki w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

W poprzednim roku szkolnym (tj. maj/czerwiec) odbyło się w szkole głosowanie na „Książkę marzeń”. Każdy zainteresowany mógł podać tytuł interesującej go pozycji. Ankieta przeprowadzona była wśród uczniów, nauczycieli oraz rodziców. Na jej podstawie utworzono listę proponowanych książek, które zakupiono we wrześniu.

Akcja miała na celu zachęcić uczniów do kontaktu z książką i biblioteką. Dzięki zakupionym książkom uczniowie oraz nauczyciele mają możliwość korzystania z najnowszych pozycji czytelniczych na rynku księgarskim zgodnie z ich zainteresowaniami.

W ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa biblioteka zakupiła również lektury, których brakowało w czytelni.

NPRCZ 2.0