Książka miniaturowa – podsumowanie

W lutym oraz marcu w naszej szkole można było zobaczyć i poznać bliżej książki miniaturowe. Początkowo wystawa miała trwać do końca lutego jednak zainteresowanie nią było tak duże, że postanowiono przedłużyć ją o trzy tygodnie, tak, aby każdy chętny mógł się z nimi zapoznać.

W ramach akcji pani Natalia Garasińska po wcześniejszym ustaleniu z wychowawcami, prowadziła dla zgłoszonych klas lekcje o książce miniaturowej. Każda lekcja była dostosowana do poziomu nauczania klasy i skorzystały z nich: 1a, 1b, 1c, 2a, 2b, 2c, 2d, 3a, 3b, 3c, 3d, 4a, 4b, 4c, 4d, 5a, 5b, 5c, 5d, 6a, 6b, 6c, 6d, 7a, 7b, 8e, 8f. W sumie z lekcji bibliotecznej skorzystało 27 klas.

Na lekcjach uczniowie mieli okazje dotknąć książki miniaturowej, zmierzyć najmniejszą książkę z wystawy, dowiedzieć się ile takie książki kosztują, kiedy powstały czy w jaki sposób się je tworzy.

Wystawa odbyła się pod hasłem „Pokażemy Ci, że małe jest piękne”.