Upowszechnianie rezultatów projektu Erasmus KA101

Flagi Niemiec i Wlk. Brytanii

2022-12-13

Upowszechnianie rezultatów projektu Erasmus KA101

"Innowacyjny nauczyciel - europejska szkoła na miarę nowej dekady"

Znajomość języków obcych w dzisiejszych czasach jest niezwykle przydatna i ma wiele zalet. Jest przede wszystkim doskonałym treningiem dla naszego mózgu. Nauka języków otwiera również okno na świat i poszerza horyzonty, umożliwia poznanie i zrozumienie innych kultur, zawieranie znajomości z osobami z różnych zakątków świata, a także daje dużo większy dostęp do zasobów wiedzy z różnych dziedzin i kultury.

W naszej szkole uczniowie klasy 7 B przez cały rok szkolny biorą udział w innowacyjnym programie nauki języków. Głównym celem tej techniki jest nauka języka niemieckiego przy użyciu języka angielskiego.13 grudnia 2022 odbyły się kolejne zajęcia z młodzieżą techniką jigsaw strategy. Jigsaw to strategia uczenia się opartego na współpracy, która umożliwia każdemu uczniowi stanie się ekspertem w określonym temacie, poprzez komunikację i dyskusję z innymi osobami. Celem jest stworzenie uczniom możliwości bycia nauczycielami, zbudowanie pewności siebie i odpowiedzialności oraz współpraca z innymi osobami w celu wypracowania głównych idei.
Uczniowie z każdej grupy mają swój własny temat, a następnie przedstawiają go w j. angielskim i niemieckim innym grupom. Tematem przewodnim była szkoła.

Szkolnymi koordynatorkami innowacji są:

p. Justyna Czyż- j. angielski

p.  Edyta Półtorak-j. niemiecki