Spotkanie z Panem Poetą

W poniedziałek 17 października 2022r. uczniowie klas I a i c spotkali się z największym bajkopisarzem, bo prawie dwumetrowym. Pan Poeta (bo taki ma literacki pseudonim) to autor zabawnych rymowanych historii, które uczą morałem, a bawią treścią. Pan Poeta czytał dzieciom swoje książki, a następnie z bohaterem przeczytanej książki prowadził zabawy animacyjne. Spotkanie autorskie było pełne śmiechu, ruchu, rekwizytów, kolorów i dobrej zabawy. Korzystając z licznych przedmiotów Pan Poeta zabiera dzieci do świata, w którym wszystko jest możliwe np.: kura tyjąca na diecie, kaczka co przebrała miarkę i paw co ogon miał z przyjaźni. Autor w swoich książkach uczy dzieci pielęgnowania w sobie wrażliwości, ciekawości świata i otwartości. Przekonuje, że samoakceptacja oraz szczerość mają wielką moc. Na przykładzie pięknie ilustrowanych książek prowadzący opowiada o wartościach. Atrakcyjna, wierszowana treść zapada zaś w pamięć.

Spotkanie odbyło się w ramach zadań z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

Spotkanie z Panem Poetą Spotkanie z Panem Poetą Spotkanie z Panem Poetą