" Stronger Together -Silniejsi Razem".

Stronger Together

Od 12.09.2022 d0 23.09.2022 w naszej placówce jest realizowany projekt " Stronger Together -Silniejsi Razem".

Celem  projektu jest integracja polsko-ukraińska.

Projekt przeznaczony jest dla uczniów  szkół podstawowych. Realizowany jest pomiędzy Stowarzyszeniem Wspólnota Polska, Fundacja Wolność i Demokracja oraz organizacją humanitarną i rozwojową działającą na rzecz dzieci -UNICEF.

UNICEF - LOGO

12.09.2022 Poniedziałek
Wyjazd grup I,II,III,IV do " Scout Częstochowa "  - uczniowie pod opieką trenerów i opiekunów korzystali z następujących atrakcji:

- pole dance
- ściana wspinaczkowa
- kręgielnia
- unihokej

Grupy V,VI,VII,VIII -uczestniczyły w zabawach integracyjnych "Poznajmy się" w ramach nauki języka polskiego. Uczniowie współtworzyli, również logo projektu "Stronger Together" ("Silniejsi razem").

13.09.2022 Wtorek
Wyjazd grup V,VI,VII,VIII do " Scout Częstochowa"  - uczniowie pod opieką trenerów i opiekunów korzystali z następujących atrakcji:

- chusty

- ściana wspinaczkowa

- kręgielnia

-  unihokej

14.09.2022 Środa
Wspólne wyjście wszystkich uczestników projektu do kina "Wolność" w Częstochowie na projekcję filmu "Mój przyjaciel lew".

15.09.2022 Czwartek

Wyjazd do  Teatru Wielkiego w Łodzi na koncert "Inspiracje folkowe w ramach Międzynarodowego Festiwalu Twórczości Młodych".
Pobyt w Manufakturze Łódzkiej.

16.09.2022 Piątek
W tym dniu uczestnicy projektu brali udział w konkurencjach sportowych przygotowanych przez nauczycieli wychowania fizycznego. Po zawodach sportowych czekała na nich pyszna pizza. Następnie uczniowie wraz z opiekunami wyruszyli na "Promenadę", gdzie została przygotowana dla nich gra terenowa "Podchody"

19.09.2022 Poniedziałek
Zabawy z językiem  polskim, rozgrywki sportowe, zajęcia integracyjne "Każdy inny - wszyscy równi".

20.09.2022 Wtorek
Zabawy sportowe i integracyjne w Parku Wodnym w Częstochowie.

21.09.2022 Środa
Wycieczka do Muzeum Kresowego w Częstochowie, poznawanie kultur narodowych, działania edukacyjne "Polacy na Kresach". Spacer alejami N.M.P. oraz wizyta w lodziarni Caffe del Corso.

22.09.2022 Czwartek
Wizyta w gospodarstwie agroturystycznym "Stefanówka" - poznanie gatunków zwierząt gospodarskich. Zapoznanie z charakterystyką poszczególnych ras oraz nawykami żywieniowymi. Samodzielne dojenie krowy (model edukacyjny).  Uczestnicy projektu wzięli udział w warsztatach florystycznych "Lawendowy zakątek". Wizyta w gospodarstwie zakończyła się degustacją "Pieczonek"

W dniu 23.09.2022 odbyło się uroczyste podsumowanie projektu
"Stronger Together"- "Silniejsi Razem".
Pani Dyrektor  wręczyła dyplomy i nagrody uczestnikom projektu.
Dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom  za zaangażowanie  oraz czynny udział.