Wspomnienia uczniów z mobilności do Chorwacji.

Erasmus  logo

W dniach 25-30 kwietnia 2022 roku odbyła się, w ramac programu Erasmus+, wymiana uczniowska do Slavonskiego Broda w Chorwacji.   Na podbój tego kraju ruszyło ośmioro uczniów: Jagoda Pośpiech, Klara Kowalska, Nikola Szczuka, Evelina Hodovaniuk, Jakub Rymkiewicz, Mateusz Chudy, Piotr Nalepa oraz Mikołaj Musiał. Spędziliśmy razem sześć fantastycznych dni pod czujnym okiem Pani Dyrektor Moniki Stelmach, pani Urszuli Jędrys- Szynkiel oraz pani Justyny Czyż.

Szkoła podstawowa im Bogoslav Šulek w Slavonskim Brodzie była gospodarzem naszej pierwszej mobilności.

Odbyła się ona pod hasłem: „Walk in my shoes". Uczniowie w ramach prac projektowych brali udział w warsztatach na temat przyjaźni, tolerancji oraz różnorodności między nami. Podczas naszych działań skupialiśmy się na poszukiwaniu tego co nas łączy i okazało się, że  mamy ze sobą bardzo dużo wspólnego. Z naszych wystąpień uczniowie państw partnerskich dowiedzieli się jak wyglądają nasze szkoły, miasta, jak spędzamy czas wolny, czego się uczymy z przyjemnością a co nam sprawia trudności. Wspólnie projektowaliśmy loga naszych drużyn, lepiliśmy z plasteliny symbole tolerancji, braliśmy udział w wyścigach par oraz graliśmy w piłkę nożną w międzynarodowych drużynach.

W ramach wycieczek krajoznawczych odwiedziliśmy miasto Osijek, park przyrody Kopački Rit oraz poznaliśmy lepiej Slavonski Brod. Zapoznaliśmy się z kulturą i tradycją regionu; skosztowali tradycyjnych lokalnych przysmaków,

Oprócz wycieczek i prezentowania przygotowanych produktów ważnym elementem wymiany była integracja między uczniami. Wszyscy nawiązali nowe znajomości i z niecierpliwością oczekują kolejnego spotkania.

ERASMUS CHORWACJA 2022

Grupa uczniów z Zagrzebiu

ERASMUS CHORWACJA 2022

Grupa nauczycieli podczas spotkania w szkole