Wizytówka naszego kraju

Grupa projektowa Erasmus+ miała już szansę poznać kulturę, tradycje, charakterystyczne miejsca oraz najważniejsze osobistości naszych partnerów. Nadszedł czas na prezentację naszego kraju.

Uczniowie klasy 4d wraz z Panią Edytą Smolich w ramach zajęć projektowych przeprowadzili lekcję "Jak dobrze znam swoją ojczyznę." Okazało się, że nie kryje ona tajemnic przed uczniami klasu czwartej.

Uczniowie klasy 4d podczas zajęć.

Uczeń klasy 6a Jakub Rymkiewicz przygotował przewodnik po Polsce, w którym przedstawia swoją listę najbardziej interesujących zakątków wartych odwiedzenia. Jak widać na załączonych zdjęciach, autor przetestował trasę osobiście.

Szkolny ekspert historyczny Wojciech Gliński z klasy 7 d dokonał osobistego rankingu największych Polaków. Wojtek podszedł do tematu profesjonalnie, dlatego prezentacja zawiera az 41 osobistości. Uczeń docenił zarówno polskich noblistów, polityków jak i pisarzy.