Konferencja dla nauczycieli „Drogowskazy pozostawione przez kardynała Stefana Wyszyńskiego na czas kryzysu”.

W środę 27 października w Sali Papieskiej na Jasnej Górze miało miejsce spotkanie dla nauczycieli, zorganizowane pod auspicjami Śląskiego Kuratorium Oświaty.

Tematem konferencji były „Drogowskazy pozostawione przez kardynała Stefana Wyszyńskiego na czas kryzysu”.

Konferencja została zorganizowana w ramach projektu „Gdy gaśnie pamięć ludzka, dalej mówią kamienie – 13 grudnia 1981 – Pamiętamy”, zainicjowanego przez Urszulę Bauer, śląską kurator oświaty. Projekt jest poświęcony najnowszej historii Polski, zwłaszcza Stanowi Wojennemu i towarzyszącemu mu tłu historycznemu. O szczegółach projektu i konferencji w Sali Papieskiej opowiedziała Alicja Janowska, dyrektor częstochowskiej delegatury Śląskiego Kuratorium Oświaty w Katowicach.

W konferencji wzięły udział nauczycielki: Justyna Dymarczyk i Magdalena Zarzycka.