'The modern face of cultural heritage'

W dniach 24-27listopada 2020 roku odbyła się wirtualne wydarzenie

'The modern face of cultural heritage' - modern technology in discovering culture,

w którym uczestniczyła pani Dyrektor Monika Stelmach, pani Paulina Rudnicka – Łosik oraz pani Justyna Czyż . Poprzez platformę Meet zrealizowaliśmy zaplanowane działania.  Dzięki współpracy stworzyliśmy scenariusz zajęć z wykorzystaniem Padlet – jest to  aplikacja, która służy do dzielenia się zasobami z innymi użytkownikami. Scenariusz zajęć może być wykorzystany przez nauczycieli innych przedmiotów w pracy z uczniami. Goszcząca nas wirtualnie szkoła portugalska AGRUPAMENTO de ESCOLAS D. João I zorganizowała warsztaty, podczas których omówiła i pokazała możliwości Padlet  oraz zaproponowała stworzenie własnych materiałów do pracy.  Dzięki innowacyjnemu podejściu do realizacji działań projektowych mieliśmy możliwość przeniesienia się  do Portugalii, podziwiania dziedzictwa kulturowego, ale również poprzez pracę warsztatową  odnalezienia  podobieństw i różnic pomiędzy naszymi miastami  i państwami. Zadaniem uczestników mobilności było również przygotowanie prezentacji dotyczącej krajów i szkół partnerskich w języku angielskim z wykorzystaniem narzędzia Padlet. Międzynarodowa grupa partnerska dzieliła się również doświadczeniem i wiedzą na temat upowszechniania rezultatów pracy projektowej w czasie pandemii. W powyższym wirtualnym wydarzeniu brała udział pani Justyna Czyż, koordynator nowego projektu w ramach programu Erasmus+ „Różnorodność jest solą ziemi-nauczanie włączające w akcji”(2020-2022).

Rezultaty pracy dostępne są pod poniższym linkiem