REKRUTACJA

5 letnie Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych im. J. Malczewskiego w Częstochowie przy ul. Pułaskiego 15.

Szkoła kształci młodzież w pięciu specjalizacjach:

• CERAMIKA,
  • JUBILERSTWO,
  • GRAFIKA KOMPUTEROWA,
  • MURAL,

Uczniowie klas piątych mają możliwość przystąpienia do egzaminu maturalnego oraz po zdaniu egzaminu zawodowego otrzymują tytuł plastyka w danej specjalności. Rekrutacja odbywa się od końca maja, poprzez tzw. sprawdzian umiejętności – egzamin z zakresu: rysunku, malarstwa,  kompozycji rzeźbiarskiej, rozmowy z wiadomości o sztuce (zagadnienia znajdują się na stronie szkoły – www.plastyk.czest.pl)

Informujemy, że istnieje możliwość przyjścia do szkoły indywidualnie lub w grupach i zapoznanie się z pracowniami  oraz skorzystanie w dniach  24 – 26.04.2024 r. z bezpłatnych konsultacji.

Jednocześnie zachęcam do zapoznania się z ofertą szkoły na stronach:

• plastyk.czest.pl
  • facebook.com/zspplastk (Facebook)
  • instagram.com/plspczestochowa/ (Instagram)

Zgłoszenia wizyty prosimy przesłać na adres rekrutacja@plastyk.czest.pl lub zgłosić w sekretariacie szkoły pod numerem telefonu 34/324 12 28

Paweł Kolmas

Dyrektor PLSP  im. J. Malczewskiego w Częstochowie