"Z plecaka uczniaka" -  docenione podczas I Częstochowskiego Forum Mediów Szkolnych

Miło nam poinformować społeczność szkolną,
że nasza gazetka „Z plecaka uczniaka”
została wyróżniona w konkursie „Młode media”

na najlepszą gazetkę szkolną organizowanym w ramach I Częstochowskiego Forum Mediów Szkolnych. Wyróżnienie tym bardziej cieszy, że w szranki konkursowe stanęło wiele szkół, a komisja konkursowa nie miała przy wyborze laureatów łatwego zadania. Pod uwagę brano wiele czynników, w tym m.in. wartość merytoryczną i wizualną, a nagrody przyznano w dwóch kategoriach: szkoły podstawowe i szkoły ponadpodstawowe.

Honorowy patronat nad konkursem objęli Marszałek Województwa Śląskiego oraz Śląski Kurator Oświaty. Za organizację forum odpowiadał Regionalny Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli „WOM” w Częstochowie wraz z V Liceum Ogólnokształcącym im. Adama Mickiewicza w Częstochowie. Tam też 22 kwietnia odbyły się warsztaty dziennikarskie, podczas których naszą szkołę reprezentowały uczennice klas VI c i VII a pod opieką pań Edyty Hartman i Moniki Kusek-Dyja.

Uroczystość wręczenia nagród, połączona z konferencją, odbyła się zaś 23 kwietnia w RODN „WOM” z udziałem zaproszonych znamienitych gości, w tym przedstawicieli patronów honorowych.

Naszą placówkę podczas spotkania reprezentował zespół redakcyjny w składzie:
Gabriela Antonowicz, Hanna Filipecka, Kalina Pytlarz i Julia Węgrzyńska z klasy VI c
z opiekunką gazetki p. Edytą Hartman
oraz  Maria Łyczko i Zofia Młynek z klasy V a
pod opieką p. Eweliny Nowak.