Zapraszamy do Świetlicowego ogródka!

Czy kiedykolwiek zastanawialiście się, jak wygląda proces sadzenia warzyw i owoców od samego początku? W ramach innowacji ,,Jestem na topie dbam o swoje zdrowie'' dzieci miały okazję odkryć tę tajemnicę podczas naszych ostatnich zajęć z ogrodnictwa!

Na początku wszyscy poznaliśmy podstawowe zasady dotyczące sadzenia roślin, od przygotowania ziemi po odpowiednie nawadnianie i pielęgnację. Nasz mały ogrodowy zespół pełen entuzjazmu przystąpił do pracy, wyposażeni w rękawiczki ogrodnicze, i nasiona różnych warzyw i owoców. Nasi uczniowie, pod okiem naszych doświadczonych nauczycieli, z radością rozpoczęli proces sadzenia.

Podczas zajęć nie tylko pracowaliśmy nad ogrodem, ale również rozmawialiśmy o znaczeniu zdrowego odżywiania i korzyściach płynących z uprawy własnych warzyw i owoców. Dzieci dowiedziały się, jakie witaminy i minerały zawierają ulubione rośliny, a także jak ważne jest regularne spożywanie świeżych produktów.

Zakończyliśmy nasze zajęcia ogrodnictwa z radością i nadzieją na przyszłe plony. Teraz czekamy z niecierpliwością na rozwój naszych roślin i wspólnie czekamy na czas, gdy będziemy mogli cieszyć się smakiem własnych, świeżo zebranych warzyw i owoców!

Zapraszamy wszystkich do odwiedzenia naszego Świetlicowego, gdzie razem z nami możecie śledzić rozwój naszych roślin i czerpać inspirację do własnych ogrodowych przygód!