Sukces naszego ucznia!

VII Ogólnopolski Konkurs Języka Niemieckiego  „Lust auf Lesen?”

zorganizowany przez Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego

Z prawdziwą przyjemnością  podaję do wiadomości informację,

że  Wiktor Czołgosz został zakwalifikowany na listę finalistów

w wyżej wymienionym konkursie.

Serdecznie gratulujemy:)

CELE KONKURSU

1. Motywowanie uczniów do uczenia się języka niemieckiego, wspieranie czytelnictwa w języku niemieckim oraz mobilizowanie ich do samodzielnej, systematycznej pracy.
  2. Podnoszenie poziomu umiejętności językowych młodzieży.
  3. Wdrażanie europejskich poziomów biegłości językowej zalecanych przez Radę Europy.
  4. Zainteresowanie uczniów kulturą niemieckiego obszaru językowego oraz pogłębianie wiedzy w tym zakresie.
  5. Kształtowanie postawy tolerancji i akceptacji wobec innych narodów, ich kultury i języka.

W konkursie udział wziął:

Wiktor Czołgosz

Wiktor Czołgosz zakwalifikował  się także do etapu regionalnego, ponieważ uzyskał co najmniej 70% punktów możliwych do zdobycia w etapie szkolnym. Konkurs na etapie szkolnym składał się z testu leksykalno-gramatycznego oraz z części sprawdzającej rozumienie tekstu czytanego.

Serdecznie gratulujemy:)

Etap regionalny – odbył się 7 marca 2024r.  o godz. 14:00 (czwartek);

Na etapie regionalnym sprawdzane były wiadomości i umiejętności uczniów w zakresie sprawności językowych i realioznawstwa.

Etap ogólnopolski – odbędzie 11 maja 2024 r. (sobota) w Liceum Ogólnokształcącym im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego, ul. Hoża 11/15, 00-528 Warszawa

Drogi Wiktorze ,

trzymamy kciuki i życzymy dalszych sukcesów w etapie ogólnopolskim.

Viel Erfolg und alles Gute.

Nauczyciel j. niemieckiego Edyta Półtorak.